Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

YouTube prezanton 8K në televizorët android

Romë, 3 dhjetor – Versioni më i fundit i aplikacionit YouTube për televizorët android tani mbështet edhe në videot 8K, sipas https://www.tvbeurope.com/.

Shikuesit kanë nevojë për një TV Android 8K me Android 10 ose më të ri.

Televizori duhet të mbështesë kodeksin AV1 (me deshifrim 8K) dhe aplikacioni YouTube duhet të përditësohet në versionin 2.12.08 ose më të ri.

Një tjetër tipar i ri i aplikacionit të përditësuar është Cast Connect, i cili “lejon aplikacionin tuaj Android TV të marrë mesazhe dhe të transmetojë statusin e medias sikur të ishte një Chromecast”.

Sipas Android Police, përditësimi fillimisht mbështet riprodhimin AV1 HDR, por kjo më vonë u hoq dhe u zëvendësua me Cast Connect.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...