Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Zaev dënon sulmin terrorist në Vienë

Shkup, 3 nëntor – Zhurnal.mk – Kryeministri i vendit Zoran Zaev ka dënuar sulmin terrorist në Vienë dhe ka shprehur ngushëllime për familjet e viktimave, informon Zhurnal.

“Lajme shokante vijnë nga Viena, në kohë kur duhet të qëndrojmë të bashkuar dhe të ndërtojmë solidaritet. Unë fuqishëm dënoj sulmet terroristike dhe çdo vepër dhune. Mendimet e mia janë me familjet dhe miqtë e viktimave, popullin në Vienë dhe mikun tim Sebastian Kurc”, shkroi Zaev në Twitter.

Ndryshe mbrëmë në Vienë të Austrisë ndodhi një sulm terrorist ku deri tani zyrtarisht të vdekur janë regjistruar 3 persona./Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...