Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Zaev: E diela edhe me ligj do të jetë ditë jo pune

Shkup, 3 nëntor, zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev në ‘Facebook’ bëri të ditur se “Qeveria ka pranuar nismën që dita e diel të shpallet ditë jo pune”.

“Ia caktuam Ministrisë së Punës dhe Politikës Sociale që në afat prej 15 ditëve të parashtrojë rregullativën ligjore për këtë çështje”, shkruan Zaev.

Ai shton se ky vendim është në interes të qytetarëve dhe dita e diell do të jetë ditë pushimi, ditë për familjen dhe për vetveten.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...