Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Zaev me mesazh deri te Cërvenkovski dhe Kunovska: LSDM në pranverë ka zgjedhje, urdhëroni

Shkup, 5 dhjetor – “Unë nuk jam dëgjuar me Branko Crvenkovski ka një vit e gjysmë. Ne kemi dërguar përshëndetje përmes njerëzve, por nuk kemi pasur komunikim të drejtpërdrejtë. Ajo që unë mendoj është se Crvekovski duhet të jetë aktiv në politikë, pasi ish-zyrtarë në vende të tjera mund të kontribojnë në shoqërinë e tij. Ka ish-kryeministra dhe presidentë të tjerë që janë aktivë,” tha kryeministri Zoran Zaev në emisionin “Stadion” të Kanal77.

Zaev beson se Crvenkovski dhe ata përreth tij kanë të drejtë demokratike të reagojnë.

“Tani ata nuk janë pjesë e organeve të partisë. Nëse më pyet nëse më intereson që ata më rrezikojnë mua dhe pozicionin tim në LSDM, unë do t’u them atyre, në prill kemi zgjedhje për kryetar të LSDM, kemi demokratizim të zgjedhjeve, secili anëtar do të votojë. Nëse dikush mendon se Zaev duhet të zëvendësohet, le të marrin drejtimin. Zgjedhjet janë këtu,” tha Zaev, duke iu përgjigjur pyetjeve në lidhje me pozicionin e Crvenkovskit dhe disa ish zyrtarëve të tjerë të cilët reaguan publikisht pas intervistës së Zaevit me Bgnes.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...