Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Zaev nga Athina: Micotakis dëshiron të vijë në Shkup, ai ka kujtime të mira nga e kaluara

Shkup, 17 shtator – Zhurnal.mk – Kryeministri grek, Kirjakos Micotakis dëshiron të vijë në Shkup, pasi dëshiron të përkujtohet në vitet e atëhershme 1999-2000 kur ka qenë përgjegjës kryesor për Bankën Kombëtare të Greqisë për blerjen e Stopanska Bankës – Shkup. Ai ka kujtime të mira nga kjo periudhë. Nuk ka ardhur që atëherë, zbulon kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në intervistën për MIA-n, pas takimit me homologun e tij grek.

Në një bisedë me korrespondenten e MIA-s nga Athina, kryeministri i Maqedonisë së Veriut në mënyrë detajuese flet për bisedimet me kreun shtetëror grek gjatë vizitës së tij të parë në kryeqendrën greke, zbulon cilat janë hapat e ardhshëm në nivel bilaterla, duke paralajmëruar intensifikimin e bashkëpunimit ndërsa i komenton edhe ngjarjet e fundit në marrëdhëniet me Bullgarinë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...