Agjencia Zhurnal.KS
In memoriam

Zaev për Maliqin: Kemi humbur një qytetarë të ndershëm dhe afarist të suksesshëm

Shkup, 1 dhjetor, zhurnal.mk – Edhe kryeministri Zoran Zaev thellë i piklluar ka pranuar lajmin për vdekjen e filantropit shqiptar Enver Maliqi.

Ai përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka shkruar se me humbjen e Enver Maliqit, kemi humbur njërin nga afaristët tonë më me ndikim në sferën e biznesit por edhe një qytetarë të ndershëm.

“Me humbjen e Enver Maliqit, kemi humbur njërin nga afaristët më me ndikim dhe anëtar i respektuar në komunitetin e biznesit. Humbëm bashkëqytetarë i cili ishte i palodhur dhe çdoherë i përgatitur për sfida të reja, i cili me punën e tij ka udhëhequr biznes të sukesshëm brenda dhe jashtë kufijve të shtetit tonë. Familjes së Enverit dhe më të afërmve të tij iu shprehu ngusëllime të sinqerta në emër tim dhe në emër të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut. U preht në paqe!”, ka shkruar Zaev.

Postime të ngjashme

Izet Mexhiti: Lajm i hidhur ndarja nga jeta e Enver Maliqit

R Zh

Lazim Destani: Do të mbeten përgjithmonë në kujtesën time çastet e bukura që kemi kaluar së bashku

R Zh

Bexhet Musliu: Pushofsh në paqe miku Enver, i dhe shumë vlera kombit tonë

R Zh

Kush ishte Enver Maliqi?

Z H

Ndahet nga jeta biznesmeni shqiptar, Maliqi, Haradinaj mesazh ngushëllimi

R Zh

Ambasadori Reka shpreh ngushëllime për vdekjen e filantropit shqiptar Enver Maliqi

E.E.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...