Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Zaev: Punojmë në problemin me Bullgarinë, dëshira ime është që së shpejti ta vizitojë Sofjen

Shkup, 15 tetor, zhurnal.mk – “Në problemin me Bullgarinë punohet dhe së shpejti pres ta vizitojë Sofjen, para Procesit të Berlinit ku unë dhe kryeministri bullgar Boyko Borissov jemi nikoqir në emër të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë”. Këtë e tha sot kryeministri kryeministri Zoran Zaev, i cili shprehet optimist për kontestin me Bullgarinë.

“Dua ta vizitojë Bullgarinë dhe nuk e fsheh atë që është dëshirë e imja, vizita ime e parë zyrtare nga vendet fqinje të jetë Republika e Bullgarisë për shkak të miqësisë, për shkak të asaj që mandati i parë ka filluar ashtu dhe besoj se suksese të mëdha të shtetit u regjistruan në gjithë këtë periudhë dhe besoj se ajo do të ndodhë”, ka thënë Zaev i cili bashkë me drejtorin e Drejtorisë së Zonave zhvillimore teknologjike industriale, Aleksandar Mlladenovski kryen mbikëqyrje të punëve ndërtimore në ZZHTI- Shkup 2 në Bunarxhik.

Kryeministri para gazetarëve ka thënë se kur do të ketë zgjidhje përfundimtare me Bullgarinë menjëherë do të kumtohen në opinion.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...