Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Zaev shkon në Sofje të takojë Borisovin

Shkup, 9 nentor – Në vend të një takimi online, kryeministri Zoran Zaev vendosi të shkojë në Sofje për t’u takuar me kryeministrin bullgar Bojko Borisov si një përpjekje e fundit për të arritur një marrëveshje mbi integrimin evropian të Maqedonisë.

Zaev na konfirmoi takimin përmes mesazhit me tekst: “Nesër do të shohim Borisov dhe ekipin e tij. “Unë do të jem në Sofje me disa nga ministrat tanë,” shkroi kryeministri.

Zaev po largohet për në Sofje për të bindur fqinjin lindor të mos përdorë fuqinë e vetos së Këshillit të Bashkimit Evropian më 17 nëntor, i cili do të vendosë mbi kornizën negociuese për vendin.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...