Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Zaev uron Bidenin: Ardhmëria para nesh, e ndritshme

Shkup, 7 nentor – Urime për Presidentin e sapo zgjedhur Xho Bajdenin dhe Nënpresidenten Kamal Haris! – ka shkruar në profilin e tij zyrtar Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev.

“Jam I sigurt se do të vazhdojmë t`i zhvillojmë marrëdhëniet e shkëlqyeshme që i kemi me SHBA-të dhe ta thellojmë aleancën tonë në NATO, por edhe në të gjitha fushat. Ardhmëria para nesh është e ndritshme! – ka shkruar në Facebook Kryeministri Zoran Zaev.

🇲🇰🇺🇸 Честитки за новоизбраниот претседател Џо Бајден и потпретседателката Камала Харис! Сигурен сум дека ќе продолжиме…

Posted by Zoran Zaev on Saturday, November 7, 2020

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...