Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Zaev: Nuk planifikoj të dorëhiqem nëse kemi veto nga Bullgaria

Shkup, 5 dhjetor – “Më lejoni të jem i sinqertë intervista u dha për të punuar pozitivisht në Bullgari. Borisov gjithashtu shpesh kritikohet në shtëpi sepse ai flet hapur për popullin dhe gjuhën maqedonase. Udhëheqësit të cilët nuk llogarisin dhe nuk e vendosin karrierën e tyre politike në radhë të parë,” tha Zaev.

Ai shtoi se nuk merr pjesë në debate në Alfa TV, për shkak të financimit të dyshimtë të mediave hungareze.

Në lidhje me çështjen e vetos bullgare, Zaev beson se ka kohë për një marrëveshje, por është e qartë se fqinji ynë lindor do të bllokojë integrimin evropian të Maqedonisë. “Unë nuk kam në plan të jap dorëheqje nëse marrim një veto,” tha ai.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...