Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Zbulohen 5 varre masive të tjera në Tarhuna

Në qytetin Tarhuna, që ushtria libiane spastroi më 5 qershor nga milicët e Halife Haftar, udhëheqës i forcave të armatosura jolegjitime në lindje të Libisë, u gjetën edhe 5 varre masive të tjera.

Abdulaziz Jafari, zyrtar për media i Agjencisë së Kërkimit dhe Zbulimit të Zhdukjeve – organ i qeverisë libiane – tha se ata zbuluan edhe pesë varre masive të tjera gjatë gërmimeve për varre masive në zonën rurale të Rabit, në Tarhuna.

Duke vënë në dukje se deri më tani janë nxjerrë mbetjet e 4 kufomave në pikën e parë në rajonin ku ndodhen varret, Jafari tha se po vazhdojnë gërmimet në rajon nën mbikëqyrjen e ekipeve mjekoligjore.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...