Agjencia Zhurnal.KS
Kronika

Zbulohet lëndë narkotike në burgun e Strugës

Shkup, 17 nëntor, zhurnal.mk – Gjatë kontrollit në burgun e Strugës është zbuluar mariuhanë. Siç informojnë nga MPB, aksioni është bërë nga Njësia e Policisë Kriminale-Sektori për tregti me drogë, armë dhe materiale të rrezikshme në koordinim me SPB Ohër dhe policia e burgut në Teferiç Strugë.

Gjatë kontrolleve nëpër çeli me qëllim të mbledhjes së provave është gjetur 250 gramë mariuhanë tek Gj.P.

Është njoftuar edhe prokurori publik nga PTHP Strugë me qëllim të procedimit të kallëzimit penal.

Postime të ngjashme

Arrestohet vozitësi në Mitrovicë i cili rrezikoi jetën e dy qytetarëve

S.B.

U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë 51-vjeçari në Shkodër. Kapet dhe një tjetër i shpallur në kërkim

S.B.

Paraburgim për shtetasit shqiptarë që kishin kryer vjedhje në Gostivar

S.B.

Arrestohen tre persona, konfiskohet heroin

S.B.

Dhuna në familje – pesë gra raportuan në Polici se u rrahën nga bashkëshortët e tyre

S.B.

5 muaj hetime/ Arrestohen shpërndarësit e kokainës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...