Agjencia Zhurnal.KS
Kronika

Zbulohet lëndë narkotike në burgun e Strugës

Gjatë bastisjes në Burgun e Strugës është zbuluar marihuanë. Siç informon  MPB, aksionin e ka zbatuar Njësia e policisë kriminale – Sektori për tregëti të palejuar me drogë, armë dhe materie të rrezikshme në kordinim me SPB-Ohër dhe policia e burgut nga Instituti ndëshkues përmirësues – Teferiç Strugë.

Gjatë kontrollit dhe bastisjes së qelive të burgut me qëllim sigurimin e dëshmive dhe sekuestrimin e lëndëve narkotike, ku rreth orës 19 në INP – Burgu Strugë tek i burgosuri Gj.P. është gjetur rreth 250 gramë marihuanë.

Është njoftuar Prokurori publik nga PTHP Strugë me qëllim për procedim të mëtutjeshëm për veprën penale juridike dhe kundër personit të gjykuar tek i cili është gjetur lëndë narkotike, do të ngritet padi penale.

Postime të ngjashme

Arrestohet vozitësi në Mitrovicë i cili rrezikoi jetën e dy qytetarëve

S.B.

U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë 51-vjeçari në Shkodër. Kapet dhe një tjetër i shpallur në kërkim

S.B.

Paraburgim për shtetasit shqiptarë që kishin kryer vjedhje në Gostivar

S.B.

Arrestohen tre persona, konfiskohet heroin

S.B.

Dhuna në familje – pesë gra raportuan në Polici se u rrahën nga bashkëshortët e tyre

S.B.

5 muaj hetime/ Arrestohen shpërndarësit e kokainës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...