Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Zbulohet “misteri” i trenit që kalon përmes autostradës me shtatë korsi

Wonder World, një faqe australiane e videos në YouTube ka zgjidhur më në fund misterin e një treni të madh mallrash që kalon në një autostradë me shtatë korsi.

Videoja origjinale, që nxiti hulumtimin tregon një tren të madh që del nga ana e një autostrade pa paralajmërim, duke kaluar shtatë korsitë ndërsa makinat me durim ndalojnë dhe presin.

Duket se nuk ka sinjale paralajmëruese për të njoftuar drejtuesit. Kjo pamje magjepsëse zgjoi interesin e Wonder World, i cili thotë se ai kaloi dy ditë duke u përpjekur të merrte verifikimin për këtë video, transmeton Telegrafi.

Përfundimisht, ai gjeti disa pamje të ngjashme dhe duke përdorur Google Earth dhe konfirmoi se vendndodhja e shinave është në Baku në Azerbajxhanin Lindor.

Wonder World shpjegon se sipas hulumtimit të tij, shinat e trenave janë të padukshme dhe janë fshehur aq mirë në rrugë sa që nga larg mund të duket se nuk ka shina fare.

Kanali në YouTube ka treguar se si autostrada dhe treni mund të “bashkëjetojnë”, veçanërisht kur pamjet më të qarta tregojnë qartë se sa me zgjuarsi janë të fshehura shinat në autostradë.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...