Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Zëdhënësi i qeverisë greke: Karantina zgjatet përtej 7 dhjetorit

Zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas njoftoi një zgjatje të periudhës së izolimit të vendit pas 7 dhjetorit.

Petsas tha se të dhënat tregojnë një stabilizim deri në një rënie të rasteve. Sipas medias greke, ai theksoi se numri i lirimeve nga spitalet është më i lartë se ai shtrimeve.

Petsas tha se qëllimi është që të gjithë qytetarët të vaksinohen deri në fund të qershorit. Ai theksoi se vaksinimet do të fillojnë në fund të dhjetorit apo fillimin e janarit dhe se qeveria do të nisë një fushatë informimi në mënyrë që të bindë qytetarët.

I pyetur nëse shkollat ​​apo shitja me pakicë do të hapen më parë, Petsas tha se qeveria nuk është ende në gjendje të shpallë rendin në të cilin bizneset do të hapen dhe iu referua njoftimeve që do të bëhen deri në fund të javës, në lidhje me hapjen e vendit.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...