Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Zejnel dhe Osmani drejtorë të rinj në Institutin për sëmundje të mushkërive dhe në Klinikën për reumatologji

Shkup, 4 nëntor, zhurnal.mk – Drejtori i ri i Institutit për sëmundje të mushkërive dhe TBC është dr. Suad Zejnel nga Klinika e Pulmonologjisë, ndërsa dr. Bashkim Osmani do ta drejtojë ISHP Klinika për reumatologji, informoi sot Ministria e Shëndetësisë.

Zejnel dhe Osmani vijnë në vendet e dr. Arben Labenishta dhe dr. Filip Guçev, të cilët kanë menaxhuar deri më tani me këto klinika.

Ministria thekson se deri në fund të kësaj jave, drejtorët e rinj pritet të emërohen në Qendrën për Shëndetin Publik, klinikat për kardiologji, toksikologji dhe pediatri, si dhe në Institutin për Sëmundjet e mushkërive te fëmijëve Kozle.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...