Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Zemaj viziton Emergjencën, premton shtim stafi

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë të hënën se “do ta dëshmojë” që Klinika Emergjente është prioritet i tiji.

Zemaj e ka vizituar Emergjencën në mbrëmje, duke thënë se ka parë për së afërmi që ngarkesa e punës është tejet e madhe.

Postimi i plotë: 

Emergjencës do t’i shtohet stafi, por, sistemi i referimit duhet të jetë në pajtim me ligjin!

Sonte qëndrova në Klinikën Emergjente në ShSKUK dhe pash nga afër punën e madhe që po bëhet këtu ku përgjegjësia dhe ngarkesa e punës është tejet e madhe.

Me të drejtë, emergjenca është krenaria e shëndetësisë së shtetit tonë. Ajo ka nevojë për personel, ka nevojë për pajisjet mejekësore, barnat dhe materialin shpenzues.

Emergjenca është prioritet, këtë do ta dëshmoj.

Përgëzime stafit të Klinikës Emergjente, jeni vërtetë krenari e shëndetësisë tonë, andaj, mandati im, do të jetë shembull i fuqizimit të përkujdesjes emergjente. Qytetarët duhet të marrin trajtim sipas nivelit. Tërë sistemi nuk mund të mbulohet nga përkujdesja tretësore e Klinikës emergjente, andaj, edhe sistemi i referimit duhet të funksionoj në përputhje me ligjin. Ju lumtë, suksese!

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...