Agjencia Zhurnal.KS
Kuzhina

Zgjedhje e përsosur për ditët e ftohta – supë kremoze me gështenja

Kjo supë kremoze dimërore përgatitet shumë shpejt

Përbërësit:

– 400 g gështenja;
– 40 g presh;
– 40 g patate;
– 40 g selino;
– 40 g rrënjë majdanozi;
– kripë;
– piper;
– vaj ulliri;
– krem për zierje.

Përgatitja:

Preshin, selinon dhe majdanozin fërgoni në pak vaj ulliri.

Shtoni gështenjat e qëruara, qitni ujë dhe zieni 30 minuta.

Nga gjysma e zierjes shtoni pataten e qëruar dhe erëzat.

Kur të jetë supa e gatshme, kullojeni dhe shtoni kremin për zierje.

Shërbejeni me bukë të thekur dhe gështenja të ziera.

Ju bëftë mirë!

Postime të ngjashme

Petulla të shijshme

S.B.

RINIA Center prej tani me pikë shitje edhe në Shkup

S.B.

Sallatë e ngrohtë me patate me mish toni

S.B.

Shije magjepsëse orientale: Sytliaçi origjinal turk është një kënaqësi për grykësit e vërtetë!

S.B.

Puding me fara Chia dhe kafe

S.B.

Brokoli me parmezan: Një recetë që do ta pëlqeni pa masë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...