Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Zgjedhjet e 2021/Kryemadhi deklaroi se LSI do të jetë forcë e parë, ja kush është ekipi drejtues për Durrësin-EMRAT

Lëvizja Socialiste për Integrim ka zyrtarizuar strukturën drejtuese dhe shtabin drejtues së fushatës të zgjedhjeve të 25 prillit në Durrës.

Kështu, Kontjana Kuçi, është zgjedhur kryetare e degës së LSI në Bashkinë e Durrës, Eno Karapici, kontabilist, i cili është qytetar i vjetër i qytetit të Durrësit, është zgjedhur nënkryetar së bashku me Bujar Dhimon.

Ndërkohë Ervis Vata do të jetë Sekretar i Përgjithshëm, i cili do të drejtojë pjesën organizative dhe strukturore të të gjithë LSI-së në Bashkinë Durrës.

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, në takimin që pati një ditë më parë më Kryesinë e kësaj partie në Durrës deklaroi se LSI do të dalë forcë e parë, ndërsa paralajmëroi kryeministrin Edi Rama se do të “thyejë hundët” nëse tenton të manipulojë votën e qytetarëve.

Ekipi i ri drejtues i Bashkisë së Durrësit:

Kontjana Kuçi, kryetare e LSI Bashkia Durrës

Bujar Dhima, nënkryetar i LSI Bashkia Durrës

Eno Karapici, nënkryetar i LSI Bashkia Durrës

Ervis Vata, Sekretar i Përgjithshëm i LSI Bashkia Durrës

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...