Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Zhdukja e 19-vjeçares shqiptare në Greqi, mesazhi misterioz që i erdhi vëllait

Edhe pse ka kaluar rreth një muaj, ende nuk ka asnjë gjurmë nga 19-vjeçarja shqiptare e zhdukur në Greqi, Artemis Vasili. Mediat lokale kanë zbuluar detaje të reja që kanë rritur shqetësimin te familja Vasili.

Teksa policia po heton rrjetet e saj sociale, rezulton se me 8 dhe 9 nëntor, email-i dhe fjalëkalimet e saj janë përdorur nga një person i panjohur. Ndërkohë të vëllait i ka mbërritur një mesazh misterioz.

Detajet janë zbuluar nga avokati i familjes Anastasios Dougas, i cili tha se policia ka nisur hetimet por nuk dha më shumë detaje, pasi nuk lejohet që të dalë informacioni.

Kujtojmë se mesditën e 1 nëntorit, familja mori një telefonatë anonime ku u komunikohej se Artemis Vasili po mbahej peng nga disa të huaj në një apartament në Monastiraki.

Policia po heton edhe në këtë pistë, ndërkohë që dyshimet më të mëdha janë tek ish-i dashuri i saj 24 vjeçar.

Para disa javësh, emisioni “Dritë në tunel” kontaktoi me djalin, me të cilin Artemis kishte folur në Facebook dhe tashmë jetojnë në të njëjtin qytet.

Ai zbuloi se nuk kishte pasur asnjë kontakt me 19-vjeçaren kohët e fundit dhe nuk kishte asnjë të dhënë për t’i treguar autoriteteve se ku të zhvillonin kërkimet.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...