Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Zhurnal mëson: Njëri nga 5 nënkryetarët e Kuvendit, Fadil Zendeli nga Lëvizja BESA

Shkup, 15 tetor, zhurnal.mk – Agjencia e Lajmeve ZHurnal mëson se deputeti nga radhët e Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli njëherit edhe nënkryetar i partisë është propozuar të zgjidhet nënkryetar i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Siç mësohet nga burime brendapartiake, Zendeli do të jetë njëri nga nënkryetarët e kuvendit në mandatin qeverisës 4 vjeçar. Ky vendim erdhi pasi që dje kuvendi miratoi propozimin e kryparlamentarit Xhaferi që Kuvendi të ketë 5 nënkryetar.

Mbetet ende e pa qartë nëse zgjedhjea e nënkryetarëve do të kalojë përmes Komisionit për Zgjedhjet dhe Emërime apo deputetët do të mbledhin 20 nënshkrime për t’u votuar në seancë plenare.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...