Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni Rekomanduar

Zhurnal mëson: Pasi Ahmeti të kthehet nga Haga, BDI do të vendos për zv/ministrat dhe drejtorët?!

Shkup, 1 shtator, zhurnal.mk – Pas zgjedhjes së krerëve të dikastereve të ekzekutivit, radhën e ka zgjedhja e zëvendësministrave. Kryeministri Zaev dje paralajmëroi se kjo procedurë do të zhvillohet nga java e ardhshme.

Burime të Agjencisë së Lajmeve Zhurnal pranë BDI-së thonë se ende nuk kanë filluar bisedimet në parti lidhur me propozimet për zv/ministra, por as edhe për drejtorët.

Nga kjo parti sipas burimeve në fjalë, së pari do të bisedohet me kryetarët e degëve e më pastaj do të propozohen emrat për zv/ministra, por e gjithë kjo do të ndodhë pasi kryetari i partisë Ali Ahmeti do të kthehet nga Haga ku ka qenë i ftuar si dëshmitarë për të dëshmuar për luftën në Kosovë.

“Ende nuk kanë filluar bisedimet në parti për këto poste. Njëherit do të bisedohet me kryetarët e degëve e më pas do të propozohen emra. Por kjo me siguri do të ndodhë pasi kryetari të kthehet nga Haga”, thonë burime pranë BDI-së për Zhurnal.

Ndryshe, pas zgjedhjes së zëvendësministrave, radhën e ka eshaloni i tretë, dhe ndryshimi i drejtuesve në disa institucione.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...