Agjencia Zhurnal.KS
Kulturë

Zhvillohen mes pandemic Festivali i 16-të i Filmit Amerikan Kinez dhe Festivali TV

Festivali i 16-të i Filmit Amerikan Kinez (CAFF) dhe Festivali TV Amerikano Kinez (CATF) u mbajtën të dielën për shkak të pandemisë COVID-19, shkruan Hsinhua.

E themeluar në 2005 nga EDI Media Inc., ngjarja kulturore synon të promovojë shkëmbimet dhe bashkëpunimin e industrisë së filmit dhe televizionit midis Kinës dhe Shteteve të Bashkuara dhe të rrisë ndikimin dhe dukshmërinë e punëve të shquara të filmit dhe televizionit të Kinës në tregjet ndërkombëtare.

Ngjarja vjetore zakonisht mbahet në nëntor në qytetin e Los Anxhelosit në SHBA, por u detyrua të kalonte në internet këtë vit ndërsa bota lufton me pandeminë COVID 19 në vazhdim.

Donnie Yen fitoi aktorin më të mirë CAFF në Çmimin e Artë të Rolit Kryesor për interpretimin e tij në “Ip Man 4”.

Sammi Cheng fitoi çmimin Aktorja më e mirë CAFF në Çmimin Engjëlli i Artë për një rol kryesor për interpretimin e saj në thriller “Vizitë Fatale.

Qin Hao dhe Charmaine Sheh fituan përkatësisht CATF Aktori më i Mirë dhe Aktorja më e mirë në rolin kryesor për seritë televizive “The Bad Kids” dhe “Winter Begonia”.

Filmi aksion shkencor “Tenet” mori çmimin për Filmin më të Populluar të Sh.B.A në Kinë këtë vit.

Postime të ngjashme

Anulohet Festivali i Rokut në Gjenevë

S.B.

Futet në librin e rekordeve Guiness, shitet piktura më e madhe në botë për 62 milionë dollarë në Dubai

S.B.

Garvanliev të mbetet përfaqësuesi i Maqedonisë së Veriut në Eurosong 2021

T E

Librat e Kunderës, betejë e përjetshme e njeriut me sistemin

S.B.

Vdes poeti dhe eseisti i njohur polak, Adam Zagajewski

S.B.

Shoqata Tradita e organizoi Edicionin V të manifestimit letrar ndërkombëtar Shtigje poetike

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...