Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Ziberi për Zhurnal: Ende nuk kam ofertë zyrtare për Avokat të Popullit

Shkup, 9 shtator, zhurnal.mk – Ditëve të fundit është përfolur se kanditati për kryeministër shqiptar që garoi nën petkun e BDI-së, Naser Ziberi do të bëhet Avokat i Popullit.

Por ky i fundit në një prononcim për Agjencinë e Lajmeve ZHurnal ka theksuar se deri nuk ka qenë zyrtarisht i informuar për këtë dhe se asnjë subjekt nuk i ka ofruar një post të tillë.

“Nuk mund të të them asgjë sepse unë zyrtarisht nuk jam i informuar dhe askush smë ka ofruar një post të tillë”, ka deklaruar për Zhurnal, Naser Ziberi.

Ndryshe, para disa ditëve deputeti nga radhët e koalicionit “tash është koha”, Skender Rexhepi, u pyet nëse pozita e Avokatit të Popullit duhet t’i takojë opozitës, ashtu edhe siç tha kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela.

Rexhepi e konfirmoi qëndrimin e njejtë duke thënë se kështu ka qenë traditë edhe në të kaluarën dhe ashtu duhet të ndodhë edhe tani.

“Po po, gjithsesi. Ashtu ka qenë një lloj tradite e pashkruar dhe besoj se ashtu duhet të jetë”, ka deklaruar Rexhepi.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...