Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Zidane: Do të jetë një tjetër betejë në Milano

Zinedine Zidane e konsideroi një përballje të nivelit të Ligës së Kampionëve, takimin ndërmjet Real Madridit dhe Interit, të cilën skuadra e tij e fitoi me rezultat 3-2.

Los Blancos krijuan epërsi të dyfishtë, mirëpo zikaltrit u kthyen për ta barazuar rezultatin, sidoqoftë skuadra spanjolle realizoi edhe një herë për ta fituar takimin.

“Fituam një ndeshje të vështirë ndaj një Interi që realizoi dy gola. Është një përballje e nivelit të Ligës së Kampionëve, ishte vështirë, por në fund të ditës e gjetëm golin e tretë që vlen tri pikë”.

“Ishte një finale për ne dhe për ta, po ashtu, prandaj jam i kënaqur me rezultatin dhe tri pikët shumë të rëndësishme”, ka deklaruar Zidane për Sky Sport Italia.

Grupi B mbetet shumë i hapur, pasi pas tri xhirosh prin Borussia Monchengladbach me pesë pikë, Shakhtar Donetsku dhe Real Madridi kanë nga katër pikë, kurse Interi ndodhet në fund me dy pikë.

“Sidoqoftë, është akoma shumë vështirë për ne në këtë grup, duhet të shkojmë në Itali për sfidën e radhës dhe do të jetë një tjetër duel i vërtetë. Ishte me rëndësi që t’i merrnim tri pikët, prandaj jam i kënaqur për lojtarët që bënë përpjekje të mëdha”, ka shtuar trajneri i Realit. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...