Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Zidane: Ndeshja ndaj Interit është një finale

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, pret një tjetër ndeshje të vështirë në Ligën e Kampionëve – atë ndaj Interit.

Të martën mbrëma, Los Blancos janë nikoqirë të Nerazzurrëve, ndërsa homologu i tij në skuadrën tjetër është ish-bashkëlojtari Antonio Conte.

Dy skuadrat kanë nevojë për pikë, duke qenë se nuk e kanë nisur mirë fazën grupore: Reali ka vetëm një pikë në Grupin B nga një barazim dhe një humbje, kurse Interi ka barazuar dy ndeshje dhe numëron dy pikë.

“Interi është skuadër e mirë, shumë fizike dhe luan futboll të mirë. Është një tjetër ndeshje e vështirë për ne. Është një finale”.

“Këto janë tri pikë që duhet doemos të përpiqemi t’i marrim. Secila ndeshje është një finale, e dimë dhe do të përqendrohemi pa menduar se çfarë do të ndodhë më vonë”, ka thënë Zidane në konferencën për shtyp.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...