Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Zjarr në Kolumbi, 2 të vdekur dhe 320 familje mbesin pa shtëpi

Dy persona kanë humbur jetën dhe 320 familje kanë mbetur pa shtëpi në zjarrin që ka përfshirë 3 blloqe të shtëpive me dru në lagjen ku jetojnë familjet me të ardhura të ulëta në rajonin administrativ Choco në perëndim të Kolumbisë, vendit të Amerikës Jugore.

Sipas lajmit në shtypin lokal, zjarri shpërtheu në 3 blloqe të shtëpive me dru ku jetonin më shumë familje me të ardhura të ulëta në qytetin Riosucio në rajonin Choco.

Si pasojë e zjarrit u dogjën më shumë se 70 shtëpi druri, ndërsa humbën jetën dy persona dhe 320 familje mbetën pa shtëpi.

Në pamjet e publikuara në median sociale vërehet që banorët përpiqen të shuajnë zjarrin.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...