Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Zjarr në një fabrikë në Indi, humbin jetën 12 persona

Si pasojë e shpërthimit të zjarrit në deponë e një fabrike të tekstilit në Indi humbën jetën të paktën 12 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).

Mediat lokale njoftojnë se zjarri shpërtheu në një pjesë të fabrikës në Ahmedabad, shtetin federal Gujarat, në të cilën gjenden substanca kimike.

Një pjesë e deposë u shemb ndërsa dëmtime u shkaktua edhe mbi ndërtesat tjera.

Ka filluar një hetim lidhur me këtë ngjarje.

Presidenti i Indisë, Ram Nath Kovind tha se janë thellësisht të tronditur nga ky lajm dhe u shprehën ngushëllime familjeve të viktimave.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...