Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Zjarr në parkun kombëtar të Qafshtamës, digjen dhjetra hektarë pyje

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë pyjet e parkut kombëtar te Qafshtamës.

Zjarri deri tani ka djegur mbi 10 hektarë pyje, ndërsa flakët kanë ardhur nga ana e Burrelit dhe vijojnë në drejtim të qendrës së kampit ku ka disa lokale e bujtina.

Edhe pse zjarri ka rënë pasditen e djeshme agjencia e zonave të mbrojtura në Durrës e cila ka varësi parkun ka ndërhyrë vetëm mëngjesin e sotëm për të shuar zjarrin.

Ndërhyrja e zjarrfikëseve është e pamundur pasi terreni është i thyer dhe nuk ka rrugë për të shkuar në vend. Zjarri ka filluar nga ana e Burrelit dhe tashme ka dalë nga ana e Krujës, vijon me shpejtësi drejt qendrës së Qafshtamës.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...