Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Zv.ministri Nuhiu: Gjykatat tona udhëhiqen me të njëjtat parime juridike e faktike si në Strasburg

Shkup, 16 nentor – Zëvendës ministri i Ministrisë së Drejtësisë, Agim Nuhiu, duke iu referuar profesionalizmit të gjykatave në vend, ka cekur se ato udhëhiqen me parime dhe bazë të njëjtë juridike, ashtu si Gjykata e Strasburgut.

Zëvendës ministri ka cekur se “Ministria e Drejtësisë proklamon qëndrimin se zgjidhjet me marrëveshje janë të favorshme për çështjet gjyqësore pranë Gjykatës së Strazburgut”.

Ja postimi i zv. Ministrit Nuhiu:

Ministria e Drejtësisë proklamon qëndrimin se zgjidhjet me marrëveshje janë të favorshme për çështjet gjyqësore pranë Gjykatës së Strazburgut, të cilat janë udhëhequr në gjykatat e vendit tonë me bazë të njejtë juridike dhe faktike!

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...