Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Zv.ministri Nuhiu: Vettingu në format e caktuara zgjidhje me efekte të shpejta

Shkup, 4 nëntor – Zëvendës ministri i Ministrisë së Drejtësisë, Agim Nuhiu, sot ka potencuar rëndësinë e vettingut i cili do të përdorej në formën e caktuar për efekte të shpejta rreth defekteve në sistem, për gjykim të drejtë.

Kjo brengë e zëvendësministrit Agim Nuhiu, vije nga gjetjet e Gjykatës së Strasburgut, ku ka konstatuar shkeljet e të drejtës së gjykimit në afat të arsyeshëm dhe e të drejtës për gjykim të drejtë nga ana e gjykatave të vendit, të cilat në vazhdimësi po e godasin buxhetin e shtetit me qindra e mijëra euro.

Këtë e ka konstatuar në një postim në rrjetin social, z. Nuhiu ku thekson si vijon: Kryesisht shkeljet e të drejtës së gjykimit në afat të arsyeshëm dhe e të drejtës për gjykim të drejtë nga ana e gjykatave të vendit, të konstatuara nga Gjykata e Strazburgut, në vazhdimësi po e godasin buxhetin e shtetit me qindra e mijëra euro! Format e caktuara të Vettingut do të ishin zgjidhje me efekte të shpejta!

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...