Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Zyrtarisht është instaluar VAR-i në stadiumin ‘Tose Proeski’ për ndeshjen Maqedoni e Veriut – Kosovë

Siç ishte paralajmëruar më parë, në ndeshjen e mbrëmjes së sotme në mes të Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, e cila zhvillohet në “Tose Proeski” me fillim nga ora 20:45, teknologjia VAR do të përdoret për herë të parë në Maqedoni.

UEFA e mori këtë vendim duke pasur parasysh rëndësinë e ndeshjes, dhe ishte vetë shtëpia e futbollit evropian që u kujdes që gjithçka të jetë në rregull.

Mediumi maqedonas Sportmedia ka marr një foto nga dhoma e VAR që do të funksionojnë sonte.

Ajo do të funksionojë në një furgon dhe do të lidhen me një monitor në fushë.

Drejtësinë do ta ndajë Danny Makkelie nga Holanda, ndërsa në VAR do të jetë Kevin Blom.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...