Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

​Menduan se kishte vdekur, e fusin në frigorifer – burri nga India zgjohet 20 orë më vonë

Policia në Indi shpëtoi një 74-vjeçar nga frigoriferi në të cilën e mbajti i vëllai, pasi familja supozoi se kishte vdekur.

Balasubramanian Kumar ishte aq i sëmurë sa nuk mund të ngrihej nga shtrati, kur familja e tij vuri re që ai ndaloi së lëvizuri të hënën pasdite.

Duke supozuar se ai ndërroi jetë, familja kërkoi që të dorëzohej një kuti frigorifer në mënyrë që të mund të ruanin trupin për të kryer ritualet e fundit.

Sidoqoftë, kur një punonjës i ndërmarrjes së ngrirjes erdhi ta merrte të nesërmen, ai vuri re se “trupi” i tij po jepte shenja jete.

Ai telefonoi anëtarët e familjes dhe kur kontrolluan, ata e kuptuan se Kumar ishte ende duke marrë frymë, dhe pastaj thirrën për ndihmë. Raportet e mediave lokale deklarojnë se burri kaloi rreth 20 orë në frigorifer.

Çështja u iniciua për sjellje nga pakujdesia në mënyrë që të rrezikonte jetën e njeriut, një veprim që rrezikon jetën ose sigurinë personale të të tjerëve.

Incidenti tërhoqi vëmendjen e vendit pas një raport tregon një video të Kumar duke u përplasur në frigorifer.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...