Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

1 i vdekur dhe 115 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni

Shkup, 1 shtator – Zhurnal.mk – Gajtë 24 orëve të fundit, janë kryer 1665 teste dhe 115 raste të reja të Covid-19 u regjistruan në:

-Shkup 34
-Kumanovë 10
-Shtip 14
-Prilep 15
-Tetovë 3
-Strugë 13
-Manastir 4
-Ohër 4
-Gostivar 2
-Kriva Palankë 1
-Radovish 1
-Krushevë 1
-Koçanë 1
-Probishtip 2
-Makedonski Brod 1
-Pehçevë 1
-Berovë 2
-Vinicë 3
-Delçevë 1
-Sveti Nikolë 2

Ka ndërruar jetë nje pacientë nga Gostivari 76 vjeçar.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistroi 368 pacientë të rikuperuar nga:

-Shkup 64
-Kumanovë 74
-Dibër 28
-Shtip 30
-Prilep 5
-Tetovë 48
-Strugë 9
-Manastir 6
-Ohëri 3
-Kavadari 20
-Gostivar 36
-Gjevgjeli 1
-Strumicë 4
-Kriva Palankë 6
-Radovish 1
-Koçanë 4
-Probishtip 1
-Demir Hisar 2
-Makedonski Brod 3
-Kratovë 1
-Sveti Nikolë 9
-Kërçovë 12
-Negotinë 1

Deri më tani, në vend janë kryer gjithësej 149,934 teste të Covid-19. Nuk ka testime nëpërmjet skriningut .

Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 14455, numri i pacientëve të rikuperuar është 11525, numri i atzre që humbën jetën është 604 dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2326.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...