Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

12 viktima dhe 640 raste të reja me Covid 19

Shkup, 22 tetor – Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2634 teste, dhe janë regjistruar 640 raste të reja të kovid-19 në: Shkup-272, Kumanovë-43, Dibër-5, Stip-17, Prilep-41, Tetovë-41, Struga-4, Veles-11, Manastir-10, Ohër-24, Kavadarci-41, Gostivar-12, Gjevgjeli-11, Strumica-24, Kriva Palanka-2, Radovish-9, Kocani-20, Probishtip-3, Berovë -2, Valandovo-3, Vinica-4, Delçevo-3, Sveti Nikole-7, Kërçovë-17, Resnjë-4, Negotinë-10.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 143 pacientë të shëruar nga: Shkup-71, Kumanovë-5 Dibër-1, Stip-7, Tetovë-10, Strugë-4, Veles-2, Manastir-3, Ohër-3, Kavadarci-3, Gostivar-5, Gjevgjeli-2, Strumica-9, Radovish-1, Kocani-6, Berovo-3, Valandovo-3, Sveti Nikole-2, Kërçovë-1, Negotinë-2.

12 persona vdiqën, dy pacientë nga Velesi (79 dhe 89), shtatë pacientë nga Shkupi (63, 78, 70, 73, 70, 71 dhe 64), një pacient nga Prilep (73), një nga Shtipi (72) dhe një pacient nga Strumica (85). Të gjithë pacientët vdiqën në spital.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...