Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

140 raste të reja, 4 të vdekur e 134 të shëruar, ja bilanci i fundit me Covid 19

Shkup, 12 shtator – Në 24 orët e fundit janë bërë 1507 testime dhe janë regjistruar 140 raste të reja të covid-19 në:

 • Shkup 43
 • Kumanovë 10
 • Dibër 3
 • Shtypje 4
 • Prilepi 9
 • Tetovë 12
 • Strugë 7
 • Veles 2
 • Bitola 3
 • Ohër 1
 • Kavadarci 3
 • Gostivar 9
 • Gjevgjeli 2
 • Strumicë 11
 • Kriva Palanka 1
 • Radovish 2
 • Kochani 5
 • Makedonski Brod 1
 • Vinicë 3
 • Delçevo 2
 • Sveti Nikole 3
 • Kërçovë 2
 • Resen 2

4 persona të vdekur, një pacient nga Prilepi (71), nga Tetova (73), nga Gostivari (63) dhe një pacient nga Shkupi (64).

Sot Instituti për Shëndetin Publik regjistron 134 paciate të shëruara nga:

 • Shkup 66
 • Kumanovë 8
 • Shtip 9
 • Prilepi 7
 • Tetovë 8
 • Veles 3
 • Bitola 3
 • Ohër 1
 • Gostivar 8
 • Gjevgjeli 1
 • Strumicë 1
 • Kochani 2
 • Probistip 2
 • Makedonski Brod 3
 • Pehçevo 1
 • Delçevo 5
 • Sveti Nikole 5
 • Negotino 1

Deri më tani janë bërë gjithsej 164.639 testime covid-19. Asnjë testim brenda ekranit.

Numri i përgjithshëm i covidit të diagnostikuar në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 15694, numri i pacientëve të shëruar është 13128, ndërsa aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 1920.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...