Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

154 shoferë të dënuar në Tetovë dhe Gostivar për vozitje të shpejtë

Tetovë, 28 shtator – zhurnal.mk – Gjatë ditës së djeshme, në periudhën prej orës 13:00 deri në ora 19:00 në zonën e SPB Tetovë është zbatuar një aksion për kontrollimin e veturave që qarkullojnë me shpejtësi, informon Zhurnal.

Gjatë kësaj periudhe prej gjashtë orëve, janë shqiptuar madje 154 shoferë, prej tyre 121 në Tetovë dhe 33 në Gostivar.

Sektori për Punë të Brendshme Tetovë dhe ditët në vazhdim do të vazhdojë me kontrolle të rrepta për shoferë të shpejtë.

Nga MPB apelojnë që shoferët të respektojnë rregullat e komunikacionit që të rritet siguria në komunikacion.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...