Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

159 të shëruar nga Kovid-19, 112 të infektuar dhe 8 viktima

Shkup, 29 shtator, zhurnal.mk – Ministria e shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit (28/29.09.2020) janë kryer 1372 teste, ndërkohë që janë regjistruar 112 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19. Shkup-46, Kumanovë-7, Prilep-2, Tetovë-1, Strugë-6, Veles-4, Manastir-7, Ohër-4, Gostivar-3, Strumicë-11, Radovish-3, Koçanë-4, Probishtip-1, Berovë-1, Vallandovë-1, Vinicë-1, Delçevë-1, Kratovë-1, Sveti Nikollë-4, Kërçovë-2 dhe Resnjë-1.

Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik sot ka regjistruar 159 pacientë të shëruar dhe 8 të tjerë të cilët e kanë humbur betejën me Kovid-19.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...