Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

2 milionë euro për 156 biznese ndihmë nga Qeveria

Dy milionë euro janë ndarë për 156 biznese që përfshinë 500 punëtorë në kuadër të programit për Rimëkëmbje Ekonomike, masa 8.

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka marrë pjesë në këtë ceremoni, njofton Insajderi.

Kreu i ekzekutivit theksoi se duke u bazuar në situatën e krijuar nga pandemia Covid-19,  tash së fundmi bizneseve u janë shpërndarë 60 milionë euro, ndërsa në bujqësi janë dyfishuar subvencionet, pa lënë anash edhe mbështetjen për gratë në biznes, minoritetet dhe kategoritë e tjera në nevojë.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...