Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

25 pacientë me Covid janë të hospitalizuar në Klinikën Infektive në Kumanovë

Kumanovë, 1 shtator – Zhurnal.mk – Në Klinikën Infektive në Kumanovë, për momentin po kurohen gjithsej 25 pacientë pozitiv me Covid 19, informon Zhurnal.

Tetë prej tyre janë në gjendje më të rëndë dhe janë kyçur në mbështetje me oksigjen, ndërsa të tjerët janë me fotografi më të lehtë dhe të mesme klinike.

Ata që janë me fotografi më të rëndë klinike për mbështetje me respirator, dërgohen ose në spitalin “8 Shtatori” në Shkup ose në Klinikën Infektive gjithashtu në Shkup.

Në Kumanovë sot kishte 10 të infektuar nga korona virusi.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...