Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

5.000 qytetarë do të marrin kompensim të plotë për inverter

Shkup, 24 tetor – Thirrja publike për dhënien e subvencioneve për kondicionerët inverter për ngrohjen e familjeve po mbaron, informon Qyteti i Shkupit.

Që nga hapja e thirrjes publike për subvencione për invertorët, deri më tani janë dorëzuar 5,000 kërkesa. Në përputhje me këto shifra, Qyteti informon se kuota e parashikuar për subvencione është përmbushur, kështu që kërkesat nga qytetarët për subvencione për invertorët nuk do të pranohen më.

Sipas kushteve në thirrje, qytetarët do të rimbursohen plotësisht për kostot e blerjes së një kondicioneri inverter, por jo më shumë se 62,000 denarë në vlerë neto. Qytetarët aplikuan në internet për këtë thirrje.

Për qytetarët që kanë aplikuar për subvencione për invertorët dhe plotësojnë kushtet, po zhvillohet procesi i dorëzimit të sobave të vjetra që përdorin lëndë djegëse jo-ekologjike në këmbim të kondicionerëve inverter për ngrohje.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...