Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë Kronika

5 gra ishin viktima të dhunës në familje gjatë 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar në Policinë e Kosovës 5 raste të dhunës në familje, shkruan Gazeta Express.

Rastet kanë ndodhur në Prishtinë, Podujevë, Gjilan, Ferizaj e Gjakovë.

Policia njofton se një person është dërguar në mbajtje në Prishtinë pasi i njëjti, pas një mosmarrëveshje mbrëmë kishte sulmuar një grua.

Një tjetër grua ka raportuar në Polici se mbrëmë u sulmua fizikisht nga një burrë në Podujevë. I njëjti është intervistuar dhe më pas është liruar në procedurë të rregullt.

Në mbajtje u dërgua një burrë në Gjilan pasi sulmoi fizikisht një grua dje rreth orës 13:00. Viktima ka pranuar tretman mjekësor dhe më pas është liruar.

Në Gjakovë një grua ka raportuar në Polici se është sulmuar nga dy persona. Të dyshuarit janë arrestuar dhe pas intervistimit  njëri prej tyre është dërguar në mbajtje, ndërsa e dyshuara tjetër lirohet në procedurë të rregullt.

Nën ndikimin e alkoolit u sulmua fizikisht edhe një grua në Ferizaj. Nga i dyshuari është sekuestruar mjeti që e kishte përdorur në rast dhe i njëjti me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë./Express/

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...