Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Janë pranuar 51 mjekë të rinjë për të luftuar Covid 19, paga 30 mijë denarë

Shkup, 10 shtator – Zhurnal.mk – Nga sot, 51 mjekë të rinjë do të fillojnë me punë në repartet infektive për trajtim të pacientëve me covid 19, informon Zhurnal.

Mjekët e rinjë do të angazhohen me marrëveshje pune me 30 mijë denarë pagë në muaj.

Ministri Filipçe njoftoi se ky është një nga proceset i cili do u mundësojë mjekëve të rinjë të ndjehen të mirseardhur në sistemin shëndetësor, të jenë të stimuluar me pagë adekuate finansiare, të mësohen, të edukohen mirë dhe të arrijnë nivel të dijes.

“Gëzohem me mjekët e rinjë të cilët e shohin të ardhmen e tyre në shëndetësinë publike dhe në mënyrë aktive kontribojnë në krijimin e politikave shëndetësore”, është shprehur Filipçe.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...