Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

561 raste të reja, 22 të vdekur dhe 197 të shëruar, bilanci i fundit me Covid 19

Shkup, 25 tetor – Ministria e shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 561 raste të reja me KOVID-19, ndërsa janë bërë 1901 testime. Rastet janë regjistruar në Shkup-271, Kumanovë-29, Dibër-2, Shtip-19, Prilep-33, Tetovë-26, Veles-20, Strumicë-32.

Instituti për Shëndet Publik, ka regjistruar 197 pacientë të shëruar. Për fat të keq në 24 orët e fundit është shënuar numër rekord i personave të cilët e kanë humbur jetën nga koronavirusi, edhe atë 22.

https://www.facebook.com/filipce.venko/photos/a.1819648248342200/2530569897250028/?type=3&theater

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...