Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

8 viktima dhe 144 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 18 shtator, zhurnal.mk – Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1545 testime për coronavirus, ndërsa 144 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre në Shkup-27, Kumanovë-11, Dibër-3, Shtip-5, Prilep-13, Tetovë-13, Veles-4, Manastir-5, Ohër-2, Kavadar-1, Gostivar-8, Gjevgjeli-2, Strumicë-15, Kriva Pallankë-1, Radovish-8, Krushevë-2, Koçan-13, Makedonski Brod-1, Berovë-2, Vinicë-1, Dellçevë-3, Kërçovë-2, Resnjë-2.

Në këtë periudhë kanë ndërruar jetë edhe tetë pacientë: një nga Kumanova, një nga Shtipi, dy nga Prilepi, një nga Tetova, një nga Strumica, një nga Vinica dhe një nga Kërçova.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 97 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 16.417, prej të cilëve 13.732 janë shëruar, ndërsa 683 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive është 2.002.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...