Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

9 viktima dhe 143 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 25 shtator, zhurnal.mk – Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1504 testime për coronavirus, ndërsa 143 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre në Shkup-43, Kumanovë-16, Shtip-4, Prilep-9, Tetovë-6, Strugë-2, Veles-3, Ohër-2, Kavadar-3, Gostivar-6, Gjevgjeli-4, Strumicë-11, Radovish-1, Koçani-15, Probishtip-1, Pehçevë-1, Vallandovë-3, Vinicë-2, Dellçevë-3, Sveti Nikollë-5, Kërçovë-2 dhe Negotino-1.

Kanë ndërruar jetë edhe 9 pacientë.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 110 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm ka shkuar në 17.343, prej të cilëve 14.422 janë shëruar, ndërsa 721 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive është 2200.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...