Agjencia Zhurnal.KS
Bota

A është ky vendi ku jetojnë masonët? Thuhet se është më i sigurt në botë

Në shtetin amerikan të Kentakit ekziston një fortesë e quajtur Fort Knox, e cila është sinonim i sigurisë në të gjithë botën.

Emri i saj teknik është “Depozituesi i Thesarit të Shteteve të Bashkuara”, ndërsa emrin Fort Knox e mori në bazë të postës që ndodhet aty pranë.

Masoneria ose masonët janë organizata vëllazërore që origjinën e tyre e kanë nga shekulli i 14-të. Masoneria është subjekt i shumë teorive konspirative përgjatë viteve.

Sipas teoricienëve konspirativ, ata udhëheqin me botën dhe kanë gjithçka nën kontroll, duke përfshirë gjithë qeveritë e botës të cilat i ndjekin politikat dhe udhëzimet e tyre. Sipas tyre, ata janë përgjegjës për çdo ngjarje botërore, sepse asgjë nuk bëhet pa dijeninë e tyre.

Sipas tyre, fortesa e quajtur Fort Knoxnë në Kentaki të SHBA-së, është vendi ku jetojnë familjet origjinale të masonëve. 

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...