Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

A mund ta gjeni numrin e kthyer mbrapsht në mesin e shumë numrave të tjerë ?

Një imazh i publikuar së fundmi shfaq një sfidë për të gjithë të apasionuarit e matematikës dhe numrave në përgjithësi.

Nga ata kërkohet që të gjejnë një numër të kthyer mbrapsht, në mesin e shumë numrave tjerë që janë të vendosur në formën e duhur, transmeton Telegrafi.

Kjo sfidë është publikuar nga kompania britanike e marketingut Reflect Digital, me c ‘rast ka shënuar javën kombëtare të kodimit.

Sipas tyre rekordin për gjetjen më të shpejtë e mban një djalë i ri nga Britania e Madhe, të cilit i janë nevojitur vetëm 30 sekonda për ta gjetur.

E nëse mendoni se keni shikim të mirë dhe koncentrim unik, atëherë provoni ta thyeni rekordin duke e gjetur në më pak se 30 sekonda.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...