Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

A po tenton qeveria të “fsheh” incidentin mes “Tarzanit” Grubit dhe Rashkovskin !?

Shkup, 12 shtator, Zhurnal.mk – Qeveria e Republikës së Maqedonisë e mohon si të pavërtetë lajmin me titull: “Artan Grubi godet me shuplakë Dragi Rashkovskin”, si dhe mes tyre dje të ketë ndodhur një përleshje fizike midis zëvendës kryeministrit Artan Grubi dhe Sekretarit të përgjithshëm të Qeverisë Dragi Rashkovski, lajm të cilin e nxorën sot disa media Maqedonase.

Por në redaksinë tonë, cili gjithashtu ka transmetuar lajmin e publikuar në portalin maqedonas Vecer.mk, në postën elektronike nuk ka arritur asnjë demant nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Zëra për mosmarrëveshje mes Grubit dhe Rashkovskit, ishin të publikuara si lajm edhe ditë më parë në disa media maqedone, se si Grubi ka “uzurpuar” zyren e Rashkovskit.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...