Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Aeroporti “Nënë Tereza” publikon listën e 27 fluturimeve të konfirmuar për nesër, ja thirrja për udhëtarët

Tirana International Airport (TIA), përmes një postimi në faqen zyrtare në “Facebook” ka bërë publike listën e fluturimeve të konfirmuara për nesër.

Ashtu siç mund të shihni edhe në listën e mëposhtme, bëhet fjala për 27 fluturime të konfirmuara, ndërsa TIA ju bën thirrje udhëtarëve që të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo fluturimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjienës.

Gjithashtu sa u përket maskave, ato janë të detyrueshme. Qytetarët që u lejohet të udhëtojnë janë rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhëtimit, sipas vendeve pritëse.

27 Fluturimet e konfirmuara për datën 27.09.2020: ⠀⠀

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Diele janë:⠀⠀

✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Alitalia – Tiranë – Bergamo dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim

✈️Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Gjenova dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Bruksel dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Bolonja dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim

✈️Albawings – Tiranë – Perugjia dhe kthim

✈️EasyJet – Tiranë – Gatwick dhe kthim

✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Torino dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Vjenë dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Romë dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Verona dhe kthim

✈️Albawings – Tiranë – Piza dhe kthim

✈️Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim

✈️Belavia – Minsk – Tiranë dhe kthim

✈️TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim (Çarter turistik)

✈️Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️EasyJet – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim

Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.

Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhëtimit, sipas vendeve pritëse.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...